Przewierty sterowane Śląsk

Realizacja zadań polegających na umieszczeniu przewodów instalacyjnych w gruncie, w tym m.in. rur stalowych, bywa w wielu przypadkach znacząco utrudniona – np. ze względu na istniejącą infrastrukturę. Jej uszkodzenie w celu wykonania wykopów niesie za sobą wydłużenie czasu inwestycji oraz wysokie koszty, a w większości sytuacji jest po prostu niemożliwe. Rozwiązaniem problemu są przewierty sterowane przeprowadzane przez nas na Śląsku. Wykonujemy je pod drogami, zbiornikami wodnymi i innymi obiektami – zachęcamy do zapoznania się z ofertą klientów m.in. z Katowic oraz Wrocławia.

Jak przebiegają sterowane przewierty horyzontalne?

Świadczone usługi w zakresie umieszczania w gruncie przewodów różnych instalacji są realizowane wieloetapowo. Na początku niezbędne jest ustalenie punktu wejścia, który stanowi miejsce do wykonania wiercenia pilotowego. W trakcie tego procesu specjalne żerdzie drążą ziemię pod właściwym kątem – tak, by osiągnąć głębokość umożliwiającą przejście kabli pod konkretną przeszkodą. Takie sterowane przewierty horyzontalne np. pod drogami zaliczają się do technologii bezwykopowych i umożliwiają wprowadzenie m.in. rur osłonowych do gruntu – bez konieczności tworzenia wykopów.

przewierty sterowane

Po udanym wierceniu pilotowym głowica rozpoczyna ruch powrotny – z punktu wyjścia do wejścia. Również w tym kierunku odbywa się główna część procesu, czyli wciąganie przewodów. Przewierty sterowane, które wykonujemy m.in. na Śląsku, realizowane są z wykorzystaniem bezpiecznej dla środowiska płuczki bentonitowej. To specjalna zawiesina, która pomaga w transportowaniu zwiercin na powierzchnię.

Czemu warto wybrać naszą firmę do wykonania przewiertów sterowanych?

Opisywane usługi świadczymy od wielu lat, wykorzystując do tego celu nowoczesne, wydajne narzędzia. Jesteśmy w stanie wykonać szereg prac dodatkowych, w tym np. doczołowe zgrzewanie rur PE.

Horyzontalne przewierty sterowane prowadzone na Śląsku realizujemy w krótkim czasie. Zespół składa się z doświadczonych fachowców, którzy zapewniają szybką reakcję w razie ewentualnych problemów, a także dokładność, jakość i punktualność. Zapraszamy do współpracy klientów z Wrocławia, Katowic i innych miejscowości!

Oferujemy przewierty sterowane na całym Śląsku